Sugar (10/2010): Potřebuji víc milých lidí kolem sebe

30. srpna 2010 v 10:32 |  rozhovory

Je to televizní hvězda, která ujíždí na hudbě, stylová ikona, která nechce, aby se kdokoli oblékal jako ona. Je nejistá, ale nezajímá ji, co si o ní myslí ostatní. Seznamte se s kontroverzní Taylor Momsen.

Sedmnáctiletá Taylor Momsen je zpěvačkou rockové kapely a chce, abyste o tom věděli. Obléká se ve stylu grunge a nerada se usmívá do fotoaparátu. Při fittingu chce poslouchat Killing in the Name od Rage Against the Machine, nemůžete jí přece říkat, co má dělat. Ve dvanácti nedostala roli Hannah Montana, ale ztráta pro Disney je výhra pro Gossip Girl. Ve svých třinácti letech byla katapultována do síně slávy v roli sladké Jenny Humphrey. O dva roky později všechny šokovala svými platinově blond vlasy a tvrdým make-upem.

Taylor je známá vyjadřováním svých názorů bez obalu, což někdy znamená karastrofu. Kritizovat se ale nedá její překvapivě dobré album - vokály, melodie a texty jsou brilantní, pokud vás ovšem zajímá rock. A přestože se nevyhýbá slovům začínajícím na f, je zábavná, sarkastická a stále se snaží pochopit sama sebe. Popravdě je Taylor jako každý jiný teenager, až na její Chanel garderobu. Ale také je stydlivá, divná a má dívčí vysoký smích. A jako všichni se snaží prosadit.

Jak vznikla tvoje kapela, The Pretty Reckless ?
Už od pěti let píšu a hraji na kytaru. Vždycky mi šlo jen o hudbu. Chtěla jsem mít kapelu a nahrávat písničky, takže jsem musela najít lidi, kteří měli stejný cíl.

Bylo pro tebe těžké stát se z herečky zpěvačkou ?
Každý mě odsuzuje kvůli seriálu Gossip Girl. Ale já nejsem taková. Nejsem jako Jenny Huphrey, přísahám.

Je pro tebe těžké, aby tě okolí bralo vážně, když ti je sedmnáct ?
Jistě. Ale nechápu to. Rockové hvězdy byly vždycky mladé - Bobu Dylanovi bylo sedmnáct, když začínal. U Disney je spousta těch, kteří jsou náhodou stejně staří, ale chovají se jako děti. Ubírají mi pak na vážnosti.

Myslíš si, že lidé čekali, že začneš popovou deskou ?
Pop pro mě neexistuje. Nešlo o to vybrat si mezi popem nebo rockem. Jsem rockerka v popovém světě. Rock říká Fuck you a pop říká Rád se oblékám. Popovou desku bych nikdy nevydala, nemá to smysl a není to můj styl.


Co si myslíš o všem tom srovnávání mezi tebou a Miley ?
Já poslouchám Oasis a Beatles, takže nevím, o čem zpívá Miley. Zjevně jsme stejného věku, takže si lidé myslí, že jsme stejné nebo co. A podle nich jsem horší vzor než ona. Možná jsem !

Jak bereš fakt, že k tobě mnoho dívek vzhlíží ?
Pokud se mnou inspirují, je to skvělé. Ale mým cílem není být vzorem. Není fér mě o to žádat. Jsem holka, co žije svůj život a ráda hraje. A pokud mě chce někdo zkoumat a říkat, že kazím mládež, tak prosím. Já se nezměním jenom kvůli tomu, že se to někomu nelíbí a nechce, aby se tak oblékaly jeho děti. Tak si ty děti kontrolujte. Nechci, aby se někdo oblékal jako já a choval se jako já.

Au. Vypadá to, že jsi si jistá sama sebou.
Víte, jsem silná a sebevědomá. Člověče, to je jenom zasraná fasáda. Mám chyby. A to není světový problém, je to můj problém. Nemusíme o tom mluvit.

Kde bereš tu jistotu, s jakou vystupuješ ?
Jsem sebevědomá, když mám v ruce kytaru. Jinak jsem nejistá. Můj život je zoufale nudný.

Čím si nejsi jistá ?
Jsem náctiletá, sakra. Nejsem si jistá vůbec ničím.

Jaké to je číst o sobě kritiku ?
Ty strašné věci jsou vlastně vtipné. Například: Duše Taylor je černá jako její tužka na oči. Málem jsem se z toho počurala smíchy. Myslím, že je to hysterické. Některé kometáře jsou směšné. Ano, jsem satanistka, která zkorumpuje vaše děti a vypije jejich krev.

To ale musí trochu bolet, ne ?
Proč by mě mělo zajímat, co si myslí nějaká Sally z Minnesoty ? Nikdy jsem ji nepotkala a ani se to nikdy nestane. Perez Hilton si bere do parády všechny a jediné co o mně může říct je, že jsem ošklivá. Je jako školní šašek - dělá si srandu z lidí, aby byl vtipný. Můžete mě nenávidět - mně je to jedno. Ale nevěřte těm kecům v časopisech - to nejsem já.

Nepřipadá ti, že jsou tvá slova vytržena z kontextu ?
Všechno je vytržené z kontextu. Jednou se mě na ulici zeptali, jak je to s Gossip Girl. A já řekla: Je konec, kámo. Myslela jsem konec s natáčením 3. série. A najednou prý opouštím seriál. Já ale nedělám rozhovory s někým, kdo mě honí po ulici s kamerou. To, co čtete možná ani není to, co jsem řekla. Jen kousek toho, co jsem říct chtěla.  Když mluvím, nezní to tak, jak to myslím.

Co tvá reputace, že jsi úzkostlivá ? Je to fér ?
Samozřejmě. Bojím se. Jsem teenager v rockové kapele. Co byste čekali ? Ne že bych byla protivná, jenom seru na to, co si o mě myslí ostatní. Jsem stejná jako ostatní.

Ale no tak, tvůj život je úplně jiný než u normálního teenagera.
Jo, je to bláznivé, ale pořád docela normální. Pracuji, hraji na kytaru. Nechodím každý den na večírky, jak je to v televizi.

Máš twitter ?
Pracuji na tom. Lidé tam o mě píšou hezké věci. Potřebuji víc milých lidí kolem sebe.

Vážně ?
Přála bych si, aby mě lidé opravdu poznali. Kupte si desku, přijďte na koncert, navštivte zákulisí. Jsem docela milá.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama